Türkçe Betboo Bahis Sitesi

Dünya kupası gruplarında bulunan ülkeler bir üst tura çıkabilmek için kıyasıya yarış verecekler. Eğer bir üst tura çıkmak istiyorlarsa bulundukları grubu ilk iki sırada bitirmeleri gerekiyor. Dünya kupasında elemeler sonucunda gruplara katılmaya hak kazanan ülkeler bulunmaktadır. A grubunda bulunan ülkeler arasında kupaya ev sahipliği yapan Brezilya bulunmaktadır. Bu grubun favorilerinden olan Brezilya’yı en fazla zorlayacak olan takımlardan biri de Hırvatistan olacaktır. Hırvatistan Avrupa elemeleri sırasında bulunduğu grubu ikinci sırada tamamlamış ve ardından play off sonucunda gruplara katılma hakkı elde etmişti. A grubunda bulunan diğer ülkelerse Kamerun ve Meksika’dır. Dünya kupası gruplarında her takım üç maça çıkacak ve puan durumları göz önüne alınarak gruplara kalan ülkeler belli olacaktır.

Dünya kupası B grubunda dört yıl önce yapılan kupada final oynayan ülkeler bulunmaktadır. Hollanda ve İspanya burada yeniden kozlarını paylaşacaklardır. B grubunda bulunan diğer ülkelerse Şili ve Avustralya’dır. Gruptaki ilk karşılaşma 13 Haziran’da İspanya ve Hollanda arasında oynanacaktır. Şili Güney Amerika elemeleri sırasında bulunduğu grubu üçüncü sırada bitirerek gruplara katıma hakkı elde etmişti.

Dünya kupası gruplarında D grubuna bakıldığında grubunu lider olarak tamamlayan iki takım olduğu gözükmektedir. Hem İtalya hem İngiltere sergilediği performansın ardından rahat bir liderlik elde etmişti. Bunun neticesinde gruplara katılan ülkelerin arasında bulunmaktadır. D grubunda bulunan diğer ülkelerse çekilen kuranın ardından Kosta Rika ve Uruguay olarak belirlenmiştir.